Дослідження

Експрес-аналіз цін на ринку глибоководних морських портів України

Замовник: Інвестиційна компанія

У межах інвестиційного проєкту з пошуку і залучення інвесторів для реконструкції морського терміналу порту Південний фахівці Marketing Consulting Group виконали аналіз цінової політики глибоководних морських портів України.

Ключовим об'єктом аналізу стали актуальні (на період проведення дослідження) ціни на послуги перевалювання і зберігання насипних вантажів (зерна) у трьох містах Чорноморськ (колишній Іллічівськ), Одеса і Южне. Закритість і конфіденційність цього ринку обумовлювали складність і нестандартність дослідження.

Фахівці MCG вдалися до комбінування різних методів збирання і аналізу маркетингових даних, серед яких основними були:

Результати

На основі отриманих даних було складено діапазон актуальних цін на стивідорні послуги у трьох ключових транспортних вузлах із експорту-імпорту насипних вантажів: порт Південний, Одеський морський порт і Морський торговельний порт Чорноморськ. Схема ціноутворення була представлена з погляду трьох речей:

  1. Актуальні ціни за повний комплекс послуг із перевалювання та зберігання зерна з розрахунку на тонну вантажу
  2. Вартість кожного з етапів цієї послуги у разі роботи з посередниками: вивантаження зерна на елеватор (термінал), зберігання зерна на елеваторі та завантаження його на суховантаж окремо
  3. Тарифікація різних етапів послуг перевалювання у разі роботи безпосередньо з портом