Дослідження благополуччя дорослих із синдромом Дауна в Україні
Що можна зробити для підвищення благополуччя дорослих із синдромом Дауна в Україні? Із цим питанням до MCG звернулася Всеукраїнська благодійна організація Down Syndrome. Щоб відповісти на цей запит, аналітичний відділ MCG розробив двоетапне дослідження.
- Якісний етап передбачав проведення глибинних інтерв’ю, для чого було створено гайд (опитувальник), орієнтований на батьків, родичів та опікунів людей із синдромом Дауна, старших за 17 років, які проживають в Україні. У результаті проведення цього етапу замовник отримав звіт із описом основних особливостей життя людей із синдромом Дауна в Україні.
- Кількісний етап дозволив співвіднести отримані в глибинних інтерв’ю відповіді з більш широким колом людей із синдромом Дауна. Розроблена анкета, так само як і гайд, була орієнтована на родичів та опікунів. У результаті аналізу даних вийшло оцінити затребуваність різних видів дозвілля, навчальних і соціальних активностей, дізнатися, наскільки поширеними є певні особливості, асоційовані з синдромом Дауна.
Результати дослідження
В результаті проведення соціологічного дослідження замовник отримав два звіти, у яких з якісних та кількісних позицій було висвітлено особливості життя дорослих людей зі синдромом Дауна в сучасній Україні. Обидва звіти включили аналіз таких напрямів як побут, робота, дозвілля та комунікація.
У підсумку аналітики надали рекомендації щодо найбільш актуальних і затребуваних програм і активностей, які ВБО Down Syndrome та партнерські організації можуть розробити для своїх підопічних, щоб зробити їхнє життя кращим.
Наскільки нам відомо, це перше дослідження дорослих людей із синдромом Дауна в історії незалежної України.